Genomineerden 2024

Genomineerden

Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical

Brigitte Heitzer (MAMMA MIA!)

Shanna Slaap (Pretty Woman)

Lucretia van der Vloot (De man van La Mancha)

Renée van Wegberg (Het was Zondag in het Zuiden)

Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical

Buddy Vedder (Het was Zondag in het Zuiden)

Jeangu Macrooy (Jesus Christ Superstar)

Lucas Hamming (Jesus Christ Superstar)

René van Kooten (MAMMA MIA!)

Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical

Suzan Seegers (Piaf)

Lieke van den Broek (Melk)

Charlotte Dommershausen (Melk)

Jeannine la Rose (Boni)

Silvana Rocha (Je, Anne)

Simone Kleinsma (De Hospita)

Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical

Laus Steenbeeke (De Mol en de Paradijsvogel)

Jonathan Demoor (Melk)

Juan Wells (Boni)

Paul Groot (De Hospita)

Beste Vrouwelijke Bijrol

Lottie Hellingman (De Hospita)

Renée de Gruijl (Ver van je bed)

Annick Boer (Ver van je bed)

Carolina Dijkhuizen (MAMMA MIA!)

Mariska van Kolck (Je, Anne)

Beste Mannelijke Bijrol

Edwin Jonker (Jesus Christ Superstar)

Alex Klaasen (Jesus Christ Superstar)

Jules Avery (Jesus Christ Superstar)

Bart van Veldhoven (Ver van je bed)

Martijn Kardol (Ver van je bed)

Aanstormend Talent

Silyan Elkattabi (De Mol en de Paradijsvogel)

Lisa Schol (Melk)

Magtel de Laat (Jesus Christ Superstar)

Sem Konijn (Je, Anne)

Beste Ensemble

MAMMA MIA!

Boni

Jesus Christ Superstar

Pretty Woman

Beste Regie

Daniël Cohen (De Mol en de Paradijsvogel)

Anouk Beugels (Melk)

Stanley Burleson (Boni)

Ivo van Hove (Jesus Christ Superstar)

Beste Choreografie

Chiara Re (MAMMA MIA!)

Eline Vroon (Pretty Woman)

Roy Jonathans (Boni)

Jan Martens (Jesus Christ Superstar)

Beste Decor/Toneelbeeld of Projecties

Uri Rapaport en Michiel van der Zijde (Het was Zondag in het Zuiden)

Eric van der Palen (MAMMA MIA!)

Luc Peumans & Robert Nieuwenhuis (De Tocht!)

Jan Versweyveld (Jesus Christ Superstar)

Beste Lichtontwerp

Pelle Herfst (Boni)

Jan Versweyveld (Jesus Christ Superstar)

Uri Rapaport (Het was Zondag in het Zuiden)

Coen van der Hoeven (MAMMA MIA!)

Beste Geluidsontwerp

Tom Gibbons (Jesus Christ Superstar)

Ray Elderman (Het was Zondag in het Zuiden)

Jan van Dijk (MAMMA MIA!)

Maarten Houdijk (De man van La Mancha)

Beste Kostuums (/Kap en Grime)

Cocky van Huijkelom (Pretty Woman)

Meredith Joeroeja & Ilse Vermeulen (Boni)

Arno Bremers (MAMMA MIA!)

Cocky van Huijkelom (De Hospita)

Beste Muziek en Liedteksten

Jan Groenteman & Daniël Cohen (De Mol en de Paradijsvogel)

Charlotte Dommershausen en Schrijverscollectief* (Melk)
Schrijverscollectief: Ianthe Mosselman, Sjaan Flikweert Elisabeth van Nimwegen, Marijn Bellaard

Andrew Lloyd Webber & Tim rice (Jesus Christ Superstar)

Ezra van Nassau & Maarten Hopman (Ver van je bed)

Beste Script en/of Dialogen

Daniël Cohen (De Mol en de Pararijsvogel)

Iante Mosselman, Sjaan Flikweer, Elisabeth van Nimwegen en Marijn Bellaard (Melk)

Maarten Hopman (Ver van je bed)

Allard Blom (Piaf)

Beste Vertaling

Jeremy Baker (MAMMA MIA!)

Frank van Laecke (Je, Anne)

Huub van der Lubbe (De man van La Mancha)

Sven Ratzke (Marlene)

Beste Musical (Groot)

Het was Zondag in het Zuiden

Mamma Mia!

Jesus Christ Superstar

De man van La Mancha

Beste Musical (Klein)

De Mol en de Paradijsvogel

Boni

Melk

Ver van je bed

Beste Oorspronkelijk Nederlandse musical

De Mol en de Paradijsvogel

Het was Zondag in het Zuiden

De Tocht

Piaf

Melk

Boni

De Hospita

Pride & Prejudice

Mees Kees op Kamp

100% Coco in New York

Ver van je bed

Beste musicals

Eventim Publieksprijs Beste Familiemusical 2024

Het Feest van Tante Rita, de musical (Bazar Media)

De 3 Biggetjes, de musical (Studio 100)

Buurman & Buurman (Senf Producties / Jelle Kuiper Producties)

nijntje de musical (Stichting (Inter)nationale Producties)

De Efteling-musical Gi-ga-gantisch (Efteling Theaterproducties)

Peter Pan de musical (Morssinkhof Terra Theaterproducties)

Zin in Zappelin LIVE (Bazar Media)

Winnie de Poeh (Morssinkhof Terra Theaterproducties)

Pietje Bell en de Bende van de Zwarte Hand (REP Entertainment)

Rapunzel De Musical (Van Hoorne Studio’s)

VriendenLoterij Publieksprijs Beste Musical 2024

Ver van je bed (Oatmilk)

Marlene (Sven Ratzke)

Boni (St.Doewet in coproductie met Twenty8 Productions en Het Zuidelijk Toneel)

Piaf (De Theater BV)

Grease (Albert Verlinde Theater, Senf, JK Theater)

Je, Anne (Mark Vijn Theaterproducties)

14 (Out of Office Productions)

100% COCO New York (Morssinkhof Terra Theaterproducties)

Disney’s AIDA (Stage Entertainment Nederland)

Pride & Prejudice de Musical (Morssinkhof Terra Theaterproducties)

De man van La Mancha (TheaterAlliantie)

Melk (Nanoek)

De Hospita (Medialane)

De Tocht (De Tocht BV)

Les Misérables (De Graaf & Cornelissen Entertainment i.s.m. Van Lambaart Entertainment)

Het was Zondag in het Zuiden (Toneelgroep Maastricht en Maaspoort)

Mees Kees op Kamp de musical (STENT Producties)

De Mol en de Paradijsvogel (Opus One)

Pretty Woman (Stage Entertainment Nederland)

Jesus Christ Superstar (Albert Verlinde Theater i.s.m. JK Theater en Senf Theater B.V.)

The Bodyguard (Stage Entertainment Nederland)

MAMMA MIA! (De Graaf & Cornelissen Entertainment)

Soldaat van Oranje – De Musical (NEW productions)